top of page
Jakub Suchanek Physio

Bc. Jakub Suchánek

  • Jediný certifikovaný ART® terapeut v ČR

  • Specialista na nápravu pohybového aparátu pomocí speciálních technik 

  • NeuroKinetic Therapy, 2 level

  • Mulligan Concept

  • Bývalý vrcholový sportovní gymnasta

  • Osobní trenér, profesionální trenér sportovní gymnastiky

Chcete se mě na něco zeptat?

Napište mi na jakub@physiosuchanek.cz

Nebo zavolejte na 775 179 888

Můj příběh i životní vášeň

Už od malička jsem byl velmi aktivní dítě a neustálé krocení mé hyperaktivity přimělo rodiče k rozhodnutí přihlásit mě  na sportovní gymnastiku. Jako člen národní reprezentace jsem se zúčastnil několika světových pohárů a evropských šampionátů, na kterých jsem vybojoval několik cenných kovů a stal se několikanásobným českým šampiónem. 

Gymnastika je o kráse a dokonalosti pohybu na té nejvyšší úrovni, a právě pohybu jsem zasvětil svůj život, který se stal i mou profesí.   

STUDIUM

Již během studia na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně jsem si udělal první masérské kurzy a tím obohatil své letité zkušenosti z oblasti tréninku i o regeneraci a masáže.
Hlavní zlom v mém životě vidím absolvování vysokoškolského studia na Fakultě sportovních studií na Masarykové univerzitě. To mi otevřelo dveře do zahraničních sportovních klubů.

PRAXE

Během 5 let jsem postupně pracoval jako šéftrenér gymnastiky v rakouském Klagenfurtu.
Kondiční trenér a masér v několika hokejových a fotbalových klubech v Rakousku.

Gymnastický trenér několika špičkových free-stylových lyžařů ve Freestyle Academy Laax/Švýcarsko.

Tentýž rok jsem se stal osobním masérem členů švýcarského snowboardového národního týmu Pata Burgenera a Borise Moutona, oba patří mezi nejlepší snowboardisty na světě.

V roce 2017 jsem pracoval jako osobní trenér ve fitness centru Fitrepublik v Dubaji.

Potom jsem odjel do švýcarského Zermattu, kde jsem pracoval jako masér fyzioterapeut v pětihvězdičkovém hotelu Mont Cervin Palace.

ART

®

Ve Švýcarsku jsem se poprvé setkal s technikou nápravy měkkých tkání zvanou Active Release Technique® (ART®). Této unikátní léčebné metodě jsem naprosto propadl a v roce 2017 jsem odletěl do USA, abych se stal jedním z prvních certifikovaných ART terapeutů ve střední Evropě a jediným u nás.
V současné době působím jako ART terapeut ve své vlastní praxi v Brně.

bottom of page